Jesteś tutaj:

Historia

Bursa Międzyszkolna jest publiczną placówką zapewniającą opiekę i wychowanie uczniom w okresie pobierania nauki poza miejscem stałego zamieszkania.

Historia pierwotnego budynku Bursy przy ul. Św. Anny, które obecnie już nie funkcjonuje, sięga XIX wieku, kiedy był on własnością stowarzyszenia „Safa Berura”. W latach 1945 – 1950 obiekt mieścił Bursę Towarzystwa Opieki nad Młodzieżą Chłopską im. Wincentego Witosa. Następnie otwarto w nim internat Technikum Mechanicznego. Decyzją Kuratora Oświaty i Wychowania w Tarnowie z dnia 14 maja 1984 r. powołana została Bursa Międzyszkolna w Tarnowie z siedzibą w budynku przy ul. Św. Anny 1.

Z dniem 1 września 2005 roku placówka poszerzyła swoją bazę o budynki dotychczasowych internatów: Zespołu Szkół Ekonomiczno – Ogrodniczych przy ul. Sanguszków 28 A oraz Zespołu Szkół Technicznych przy ul. Szarych Szeregów 1 (obecnie ul.Chemiczna 10A/1).

W 2013 roku nastąpiła zmiana lokalizacji części placówki – wychowankowie i personel obiektu przy ul. Sanguszków przeniesieni zostali do części budynku internatu Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego przy ul. Romanowicza 9.

Od września 2021 roku wychowankowie Bursy mieszkają w dwóch lokalizacjach - na ul. Chemicznej i ul. Romanowicza. W styczniu 2022 również część administracyjna została przeniesiona do budynku przy ul. Romanowicza 9.

Od dnia 1 marca 2022 roku oficjalnym adresem i siedzibą Bursy Międzyszkolnej jest budynek przy ul. Romanowicza 9.